Kaş Tarihi Yerleri

Kaş Tarihi YerleriKaş hotel seçenekleri, doğal güzellikleri tarihi zenginlikleri ile Akdeniz'in e güzel tatil yerlerinden biridir. Kaş tarihi yerleri arasında sayabileceğimiz en önemli şey, antik tiyatrodur. Gerçekte Kaş tarihi yerleri  saymakla bitmez. Çünkü Kaş tarihi yerleri arasında Kaş bütün olarak da yer almaktadır. Kaş, Likyalıların kurduğu kıyı kenti görünümünü günümüz itibari ile de koruduğu için bütünüyle Kaş tarihi yerleri olarak değerlendirilen, gerçekte açık doğal bir müze gibidir. Kaş tarihi yerleri arasındaki antik mezar ve antik tiyatro, günümüze çok iyi korunmuş olarak gelmiştir. Bu anlamda, Kaş tarihi yerleri kültür turizminde etkin, Antalya turizminde ise önemli bir yere sahiptir.
Kaş tarihi yerleri özelliklerini Romalılar ve Likyalılardan almıştır. Kaş tarihi yerleri Likya ve Roma dönemlerinden kalma, tüm dünyanın ilgisini çeken yerlerdir. Kaş tatili yaptığınız sırada, sadece Akdeniz tatili yapmış olmazsınız, Kaş tarihi yerleri ile Kaş tatili günleriniz çok daha anlamlı bir hale gelecektir.


Kaş tarihi yerleri arasındaki olan Simena ve Kale?


Kaş tarihi yerleri bildiğiniz gibi, kültür mirasımızın en önemli parçalarındandır. Ekonomik tatil yerleri olarak da değerlendirebileceğiniz Antalya Kaş, Kaş tarihi yerleri kategorisinde incelendiğinde, yaz tatili için olduğu kadar kültür turizmi içerisinde de değerlendirilmeyi hak eden bir bölgedir. Kaş tarihi yerleri içerisindeki antik tiyatro, antik mezar gezilerinizi yaptıktan sonra sizleri Simena ve Kale'ye davet ediyoruz. Ekonomik tatil yerleri arasında, Kaş tarihi yerleri ile tatiliniz renklendirin.
Kaş tarihi yerleri içerisindeki Kale, Likya dönemi hakkında tüm bilgileri bize aktarmaktadır. Kaş tarihi yerleri genel özelliği birçoğunun Likyalılar tarafından yapılmış olmasıdır. Bu nedenle, Kale Kaş tatili günleriniz için Likya devrinden kalma tarihi özelliği ile mutlaka gezip görmenizi önerdiğimiz bir yerdir.
Kaş tarihi yerleri Simena ile anlam kazanmaktadır. Bütün bir insanlık tarihinin izlerini simena da görebilirsiniz. Kaş tarihi yerleri arasındaki Simena'ya Üçağız tarafından deniz ulaşımını kullanarak gidebilirsiniz. Kaş tarihi yerleri saymakla bitmez demiştik, Kaş tarihi yerleri ile dolu dolu geçirdiğiniz bir Kaş tatili size unutamayacağınız bir tatil anısı olarak dönecektir. Kaş tarihi yerleri ve dolayısı ile Kaş tatili ülkemizin kültür mirasını yakından inceleme şansı ile birlikte, Akdeniz de harika bir tatil yapmanıza imkan vermektedir.
Kaş tarihi yerleri içerisinde en ilginç olanı ise, kayaların oyularak tiyatro haline getirilmesidir. Kaş tarihi yerleri dünyanın merak ettiği, Antalya Kaş tatili programını buraları görmek için yapan binlerce turistin ziyaretine uğrayan yerlerdir. Kaş tarihi yerleri arasında yer alan surların ise Romalılar döneminde yapıldığı bilinmektedir. Son olarak, ülkemizin değerleri arasında yer alan Kaş tarihi yerleri Antalya tatilinizin bir parçası olmayı hak ediyor. Kaş tatili programınıza Kaş tarihi yerleri gezisini de dahil etmenizi öneriyoruz. Ülkemizin tarihi yerlerini bir bir görmeniz gerekir, Kaş ise bu yerler arasında ilk sıradadır. Bu nedenle, tatilinizi Kaş ile renklendirebilirsiniz.
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !