Kaş Doğal Güzellikleri

Kaş Doğal GüzellikleriKaş da gezilecek yerler, çok sayıda bulunmaktadır. Özellikle Kaş tatili yapmayı planlayan kişiler, Kaş da gezilecek yerler merakı içerisindedir. Kaş ise "gezilecek yerler" açısından oldukça avantajlı bir ilçedir. Özellikle Kaş'ın tarihi yapısı, Kaş da gezilecek yerler listesinin uzayıp gitmesine sebep olur. Biz de bu yazımızın genelinde, Kaş tatili yapmak isteyen ve Kaş hotel seçenekleri dahilinde eğlenmek isteyenlere özel Kaş da gezilecek yerler listesi oluşturacağız. Kaş tatili yapacak olan kişilerin, Kaş da gezilecek yerler listemizi iyi incelemelerini öneriyoruz. Nitekim Kaş, Türkiye'de bulunamayacak güzelliklere sahiptir. Bu güzellikler, sadece tarihi değil; aynı zamanda da doğal güzelliklerdir. Erken rezervasyon kampanyalarından yararlanarak Kaş da gezilecek yerlere daha fazla zaman ve nakit ayırabilirsiniz. Şimdi ayrıntılara geçelim ve Kaş da gezilecek yerler listesinden birkaç yeri, Kaş tatili yapacakları da düşünerek tanıtalım.


Kaş da Gezilecek Yerler Listesi


Kaş da gezilecek yerler listesinin ilk sıralarında, Kaş'ın tarihi güzellikleri yer almaktadır. Hem Kaş tatili yapanlar hem de Kaş tarihi hakkında merak sahibi olanlar, Kaş tatili ve Kaş da gezilecek yerler listesinde ilk sıraların tarihi yerler olmasına şaşırmamışlardır. Nitekim Kaş, birçok medeniyete ev sahipliği yapan, tarih açısından oldukça önemli bir şehrimizdir. Kaş tatili, doğru bir tercihtir.
Antiphellos, milattan önce 4. yüzyılda inşa edilmiş bir antik kent özelliği taşımaktadır. Kaş tatili yapacak olan kişilerin ve Kaş otelleri bünyesinde tatilini geçirecek olan kişilerin Kaş da gezilecek yerler içerisindeki Antiphellos ziyaretinde bulunmalarını öneriyoruz. Kaş da gezilecek yerler arasındaki Antiphellos, Likyalılar tarafından inşa edilen bir kenttir. Bu sebeple Likyalılar'ın tüm mimari maharetlerini Antiphellos evlerinde görebilir, bu güzelliğe hayran kalabilirsiniz. Antiphellos, sadece Likyalılar'a değil, daha sonrasında Roma İmparatorluğu'na ve ardından da Osmanlı İmparatorluğu'na da ev sahipliği yapmış harika bir kenttir. Kaş da gezilecek yerler listesinin ilk sıralarında yer alan bu antik kent, Kaş da gezilecek yerler listesi hazırlayacaklar tarafından ilk sıralara koyulmalıdır; nitekim Kaş da gezilecek yerler dahilinde bulunan Antiphellos, Kaş tarihi içerisinde çok önemli bir kenttir.
Kaş da gezilecek yerler içerisindeki Antiphellos, oldukça zengin bir kentti. Bu zenginliği, günümüzün Kaş halkı da çok rahat bir biçimde anlayabilir. Nitekim hala, Kaş kıyılarında Antiphellos mimarisinin izleri görülmektedir. Kaş da gezilecek yerler içerisindeki Antiphellos, halihazırda Kaş'ın altında bulunan efsanevi bir şehirdir. Kaş tatili için Kaş'a gelenler, mutlaka Kaş da gezilecek yerler içerisinde bulunan Antiphellos'u ziyaret etmelidir. Bu önerimizi de yaptıktan sonra, Kaş da gezilecek yerler listesinin diğer yerlerine geçiyoruz.
Kral Lahdi, Kaş'ın en önemli caddelerinden bir tanesi ve özellikle Kaş tatili yapmak için ülkemize gelen yabancı turistlerin de uğrak mekanlarından olan Uzun Çarşı Caddesi'nde bulunmaktadır. Kaş da gezilecek yerler içerisinde yer alan Kral Lahdi, yine Likyalılar tarafından inşa edildiği düşünülmektedir. Nitekim üzerinde, Likyalılar'a özgü olduğu sanılan bir dil vardır. Kaş da gezilecek yerler arasında bulunan Kral Lahdi üzerindeki bu dil, henüz tam anlamıyla çözülememiştir. Bu nedenle de, Kaş halkı, söz konusu lahde "Kral Lahdi" adını vermişlerdir. Kral Lahdi, her sene binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Kaş da gezilecek yerler listesinin ilk sıralarında yer alan Kral Lahdi, Kaş tatili yapan kişiler tarafından mutlaka ziyaret edilmesi gereken Kaş da gezilecek yerler arasında bulunmaktadır.
Dansözler Mezarı da mutlaka atlanılmaması gereken, Kaş da gezilecek yerler içerisinde bulunan yerlerdendir. Yine milattan önce 4. yüzyılda mimarisi yapıldığı varsayılan Dansözler Mezarı, Meis Adası'na bakmaktadır. Dansözler Mezarı da Kaş da gezilecek yerler içerisinde yer almaktadır ve her yıl binlerce kişinin ziyaretine ev sahipliği yapmaktadır. Kaş tatili yapmak isteyenler, Kaş da gezilecek yerler dahilindeki Dansözler Mezarı'nı mutlaka ziyaret etmelidir diye düşünüyoruz.
Gezilecek yerler Kaş'ta oldukça fazla sayıdadır. Kaş'ın tarihi yapısı, bu sayıyı gittikçe artırmaktadır. Biz sadece Kaş tatili yapmak isteyenler için, Kaş da gezilecek yerler içerisinden tarihi olanları anlattık. Kaş, başlı başına gezilecek yerler ile doludur. Nitekim doğal güzellikleri, çok sayıda ve büyüleyicidir. Kaş da gezilecek yerler, Kaş tatili yapmak isteyenler için vazgeçilmezdir.
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !