Erken Rezervasyon İptal Sigortası

Yaz tatillerini, olabileceğimiz en güzel yerlerde vakit geçirerek yaşamak isteriz. Kıyılarımızın müstesna köşelerinde, denizin ve güneşin en saf saklandığı sahillerinde ve elbette modern bir tesiste bu vakitleri değerlendirelim isteriz. Makul olmak gerekir ancak; çünkü tüm yıl çalışıp kazandığımızı kısa sürelik bir tatile harcamak istemeyiz. Hem Bodrum, Marmaris, Çeşme gibi ünlenmiş kıyıların gözde tesislerinde hem de ekonomik fiyatlarla bir yaz tatili yaşamayı tasavvur edebilir misiniz? Erken rezervasyon sisteminden haberdarsanız bahsedilen avantajlı durumu yaşamanız mümkün.

Nedir öyleyse bu erken rezervasyon avantajları?

 

  •  Erken rezervasyon ekonomik tatil,Erken Rezervasyon
  •  Erken rezervasyon planlı- programlı tatil,
  •  Erken rezervasyon dilediğiniz otel de oda bulabilme,
  •  Erken rezervasyon çok daha uzun bir tatil gibi avantajlar sağlar.
Erken rezervasyon nedir?


Erken rezervasyon, yaz sezonunda çıkmayı düşündüğünüz tatili daha önceki aylarda planlayıp tatil ödemenizi erkenden yapmanız ve bu sayede çok daha uygun fiyatlarla tatil yapabilmeniz anlamına gelmektedir. Uygun fiyatlar derken küçük meblağlı indirimlerden söz etmiyoruz. Erken rezervasyon indirimleri sezon fiyatları üzerinden % 50 gibi oranlara varan indirimler olmaktadır. Böylece lüks tatil bölgeleri ya da tesisleri, erken rezervasyon sayesinde ekonomik tatil yerleri arasına girmektedir. Erken rezervasyon sisteminin temel mantığında kışın yoğunluk oranı düşük olan otellerin gelir elde etme çabası olduğunu belirtmekte fayda olacaktır; çünkü bu otellerin ekonomik olduğu için ucuz ve basit oteller olabileceği düşüncesi oluşabilir. 

Erken rezervasyon indirim oranları değişiklik gösterir mi?


Evet, erken rezervasyon indirim oranları aylara göre değişiklik göstermektedir. Yaptıracağınız rezervasyon erken olursa, yani çok daha erken dönemlerde bu avantajlardan yararlanırsanız çok daha uygun fiyatlarla tatil yapacaksınız. Erken rezervasyon ocak ayında başlayan dönemlere ayrılmaktadır. Birinci erken rezervasyon dönemi olan ocak ayında yaptırırsanız bu işlemi %50’ye varacak indirimlerden faydalanabileceksiniz. Ancak planlarınızı netleştiremeyip erken rezervasyon son dönemi olan mayıs ayına kalırsanız indirim oranları %10’lara düşecektir. Bu yüzden eğer ekonomik bir tatil geçirmek istiyorsanız mutlaka ocak ayında planlarınızı netleştirmiş olmanız gerekecektir.

Ya iptal etmemiz gerekirse?


Erken rezervasyon ile tatil tarihinden aylar önce ödemesini yaptığınız tatile çıkacağınız dönemden önce bir sorun yaşayabilir ve tatile çıkamayabilirsiniz. Bu durumda erken rezervasyon iptal sigortası sizi kurtaracaktır. Erken rezervasyon yaptırırken aynı anda erken rezervasyon iptal sigortası da yaptırdığınız takdirde, tatile çıkmanıza en geç üç gün kala tatili iptal ettirebilir ve ödemenizi geri alabilirsiniz. Bu noktada aklınızda “Bir de erken rezervasyon iptal sigortası ücreti mi ödeyeceğim?” sorusu oluşabilir. Belirtilmelidir ki erken rezervasyon iptal sigortası için yapacağınız ödeme tatil ödemenizin %1’i kadar küçük bir meblağ olacaktır. Neticede erken rezervasyon iptal sigortası yaptırarak, düşük bir ücret karşılığında, tatilinizi güvence altına olmuş olursunuz.

Kendinizi teminat altına alıp erken rezervasyon iptal sigortası yaptırarak tatile çıkın!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !